8 Mart galasında ünlü isimler Kazdağları balını tattı

Onlarca ünlünün ve cemiyet hayatının tanınmış simalarının katıldığı galaya; Türkiye’nin antioksidan ve prolin değeri en yüksek Kazdağları balı damga vurdu. Geceye katılan davetliler, Derya Demircan tarafından üretilen balları tatma fırsatı buldu. Brands &More tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar gününe özel Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) yararına düzenlenen gala, Aslıhan Doğan Turan’ın ev sahipliğinde Swissotel The Bosphorus da gerçekleşti. Adeta ünlü akınına uğrayan geceye, Tuğba Özay, Ece Erken, İvana Sert, Özlem Yıldız, Gizem Hatipoğlu, Ceyda Düvenci, Şebnem Schafer, Özge Ulusoy, Selen Gergüzel, Aslı Özdemir, Nuray Sayari, Kadriye Olgar ve bir çok davetli katıldı.

Galada, davetliler Derya Demircan’ın 1774 metre yükseklikte el değmeden ürettiği Türkiye’nin antioksidan ve prolin değeri en yüksek ballarını tatma fırsatı buldu. Köyüne dön projesi kapsamında devlet desteğiyle Bayramiç ilçesinde kurduğu çiftliğini ve hikayesini davetlilerle paylaşan Queenida Honey firmasının kurucusu Derya Demircan, “Biliyoruz ki, kadın toplumun en etkili birleştirici ve koruyucu unsuru.

Kadının içinde bulunmadığı hiçbir sosyo-kültürel hareket bugüne kadar başarılı olamadı. O yüzden kadın varsa demokrasi var, kadın varsa gelecek var, kadın varsa üretim var. Kadın varlığını, dar kalıplara sıkıştıran tüm klişeleri elimizin tersiyle itmenin zamanı geldi. Çünkü; kadının emeği, sadece plazalardaki unvanlarla sınırlı değil. Kadın, tarlayı sürerken de, çocuğu yetiştirirken de, aileyi idame ettirirken de, üretendir. Hayatın ağır yüklerini taşıyan, elinin emeğini gözünün nuru ile birleştiren, küçük yüreğine koskoca sevgiler sığdıran, tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutlarım” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x